Seiko je predstavio 62MAS 1965. godine kao svoj prvi profesionalni ronilački sat, koji se proizvodio sve do 1967. Oznaka 62MAS je izvedena od dva broja reference (6217-8000/1) i skraćenice “autoMAtic Selfdater” koja se odnosi na automatski mehanizam sa datumom. 62MAS je svojim dizajnom postavio smernice za kasnije modele, pa se tako na nekima može videti sličan font na bezelu, boja cifera, markeri. Lugovi su postavljeni kao jedna celina sa kućištem, što je ostalo obeležije Seiko ronilačkih satova do danas.
Seiko je za svoj prvi ronilački sat izabrao kućište od nerđajućeg čelika prečnika 37mm. Korišćen je dvosmerni bezel, pojačana iluminacija na kazaljkama i markerima i velika krunica, koja nije ušrafljujuća. Postoje dve serije, prva sa krunicom prečnika 5.5mm, koja se proizvodila samo nekoliko meseci u oko 12000 primeraka, što je šestina ukupne proizvodnje 62MAS modela.Ona je ujedno i traženija među kolekcionarima od druge serije koja se najviše razlikuje po većoj krunici, i dubljoj gravuri na zadnjem poklopcu (neki modeli iz druge serije nisu imali delfina, već samo natpis u obliku konjske potkovice). Kod obe serije krunica je potpisana.
Vodootpornost je deklarisana na 150m, što je bio veliki pomak u odnosu na 50m, na koliko su bili maksimalno deklarisani ostali modeli ovog japanskog proizvođača. Seiko 62MAS pokreće automatski mehanizam 6217 sa 17 rubina, 18000bph i brzom promenom datuma. Nema opciju ručnog navijanja i zaustavljanja sekundare. Cifer je sjajan u sivo-zelenoj boji koja menja nijanse pri različitom osvetljenju. Markeri su oivičeni hromom sa iluminacijom u sredini, a datum se nalazi na broju 3, gde je smeštena i krunica. Sa zadnje strane nalazi se ušrafljujući poklopac ukrašen slikom delfina (kod većine modela), koju je na kasnijim Seiko ronilačkim satovima zamenio legendarni cunami.
Interesantno je da je potpisana krunica na poziciji kod broja tri postala obeležije samo najskupljih Seiko ronilačkih satova. Sam sat je mehanički izuzetno robustan i izdržljiv,ali su ga pratili problemi puštanja vode i loše zaptivke oko stakla, dok je onu oko krunice gotovo nemoguće zameniti. Ipak ovaj model je zbog svog istorijskog značaja izuzetno tražen među kolekcionarima i njegova cena se kreće od oko 1000 USD za lošije očuvane primerke pa do nekoliko hiljada USD za modele prve serije u perfektnom stanju.
Fotografije preuzete odavde.