Početkom 1952. u jeku hladnog rata i sukoba u Korei, Ministarstvo vazduhoplovstva Velike Britanije naručilo je 5900 ručnih satova od svog dugogodišnjeg londonskog dobavljača Goldsmiths & Silversmiths Ltd. Oni su kontaktirali Omegu sa zahtevom da proizvede satove po preciznoj specifikaciji Ministarstva. Porudžbina je poslata 27. juna 1952. sa isporukom planiranom za maj 1953.
Omega CK2777-1 poznata kao 53 RAF je dizajnirana i proizvedena po najvišim standardima. Čelično kućište prečnika 37mm je vodotporno sa antimagnetskom zaštitom koja je postignuta korišćenjem metalnog brojčanika debljine 1mm i unutrašnjeg i spoljašnjeg poklopca, čime je stvoren Faradejev kavez. Time je osigurano da instrumenti u avionu neće imati negativan uticaj na rad mehanizma.
Sa spoljašnje strane poklopca se nalaze vojna obeležija, koja ga čine posebno atraktivnim kod kolekcionara. Nacrtan je veliki vrh strele koji označava vlasništvo Vlade, ispod se nalazi serijski broj, pa broj modela (6B/542) i na kraju broj kućišta sa godinom isporuke. Mehanizam je Omega 283 na ručno navijanje, prečnika 30mm sa 17 rubina, koji je naštelovan po hronometarskim standardima sa zaštitom od mehaničkog udara na osovini balansa.
Originalno svi satovi su isporučeni sa tankom strelom “Thin Arrow” na brojčaniku (oznaka da je sat vlasništvo Vlade) i radijumskom iluminacijom, koja je proglašena opasnom od strane Ministarstva. Skoro cela isporuka Omega CK2777-1 je vraćena u fabriku gde su brojčanici zamenjeni onim sa tritijumskom iluminacijom i debelom strelom “Fat Arrow”. Cene se kreću od par hiljada USD za “Fat Arrow” modele pa idu čak i do deset hiljada USD za “Thin Arrow” u perfektnom stanju.
Fotografije preuzete odavde.